istanbul psikolog
0531 668 50 64

Siz Kimsiniz? || Kendini Tanıtmak

Kendini Tanıtmak

SİZ KİMSİNİZ?

İlkokul, Ortaokul ve Lise eğitimini…. Hayır, o değil. Berkay Ateş Kimdir? Sorusunun cevabı eğitim hayatı, Lisans eğitimini nerede ne başarıyla tamamladığın ya da yüksek Lisansını Ingiltere’nin hangi okulunda hangi alanda yaptığın değil. Bu sorunun cevabı bunlar değil. Bunlar bir insanın kimliği değil, hayatta yaptıklarıdır. Kimliği ise, neleri sevdiği, neleri sevmediği, nelerden hoşlandığı veya nelerden hoşlanmadıklarıdır.

uzman psikolog berkay ateş
uzman psikolog berkay ateş

O’nu o insan yapan özellikleri. O’nun benliği. Sevdiği renkler. Sevdiği aktiviteler. İlgi alanları.

Kimliğinizin, sorumluluk ve geçici görevlerinizle özdeşleştirilmesine, tanılarınızla ve teşhislerinizle yoğrulmasına izin vermeyin.

Eğitim hayatınız veya kariyerinizdeki inişler çıkışlar adı üstünde spesifik bir alanda yaşadığınız dalgalanmalardır. Sizin başarılı veya başarısız bir insan olduğunuzu göstermez. Hangi alanda ne tür dalgalanmalar yaşadığınızı gösterir ve gelip geçicidir. Kimlik ise ölene dek sizinle yaşar. Başarı, bir bütündür. Parçaları belli dönemlerde daha çok ön plana çıktığı için kimliğinizle özdeşleştirme yanılgısına düşüyor olabilirsiniz.

Kimliğiniz ise renginizdir. Ne hayatta yapılanlar ne de gündelik dalgalanmalar onu değiştirebilir. Peki Berkay Ateş kim midir?

Sevdiği/Sevmediği bir çok şey olan, bir yaşam rutini bulunan, her gün yeni şeyler öğrenen, doğruları ve yanlışları olabilecek olan bir insandır.

Bugüne dek neler mi yaptı da bunları yazıyor veya bazı ön takılar aldı?

O, en başından beri bu post’un konusu değildi.

Herkese kendisiyle mutlu bir Pazar dileklerimle.

Uzman Klinik Psikolog Berkay Ateş

DİĞER YAZILAR

Psikolog
Hemen Randevu Oluşturalım.

Formu Doldurun Bilgi Verelim.