istanbul psikolog
0531 668 50 64

Gelecekte Ne Yapmak İstediğimi Bilmiyorum

Gelecekte Ne Yapmak İstediğimi Bilmiyorum

“Gelecekte ne yapmak istediğimi bilmiyorum!”

Ve bu size çok çaresiz hissettiriyor değil mi?

Peki şöyle yapalım. Bundan önce cevap verilmesi gereken daha basit soruları bir belirleyelim.

  • Neler yapmaktan hoşlanıyorum?
  • İlgi alanlarım neler?

Önce, neler yapmayı seviyor olduğumuzun cevabını verebilirsek, gelecekte neler yapmak istediğimizi daha somut ve basit bir şekilde değerlendirebiliriz. Şuan okuyor olduğunuz alan/yapıyor olduğunuz iş, ilgi alanlarınızla ne kadar örtüşüyor?

Örnek üzerinden gidelim.

Psikolojiye ilgi duyuyor olup bölümünüz ve mesleğiniz gereği psikolojiden uzak bir yerlerde olduğunuzu düşünüyor olabilirsiniz. Peki gerçekten öyle mi? “Isletme okuyorum ama psikoloji ile ilgili konular hoşuma gidiyor” dediğinizi varsayalım. Bu iki alanın hiçbir ortak noktada buluşamayacagini mı düşünüyorsunuz? Peki bunu ne zaman derinlemesine analiz ettiniz? Oysa ki işletme bitiripPsikoloji alanıyla kendi mesleki bilgilerini birleştirerek, işini daha fazla severek yürüten bir çok uzman var.

Önce, neyi yapmak istediğinizi belirleyin. Sonra hangi alanda kuvvetli olduğunuzu ve neyi iyi yaptığınızı keşfedin. Sonrasında bu iki alanın birleşebilmesi adına bir beyin fırtınası yapın.

Yapmayı sevdiğiniz aktiviteyi uzmanlık alanınızla harmanlayarak gelecekte ne yapmak istediğinize daha sağlıklı yaklaşabilirsiniz.

Unutmayın! Severek yaptığınız iş, size büyük ihtimalle mesleki başarı ve mutluluğu getirecektir.

Hobiniz ile uzmanlık alanınızı birleştirmeyi deneyin veya bunu hayal edin. Gelecekte ne yapmak istediğinizi keşfetmeye başlayacaksınız.

Yapmayı sevmiyor olduğunuz alanda kalmak, kaderiniz değil. Her zaman bir çıkış yolu var. Kendi başınıza bulamamış olmanız, gelecekte ne yapmak istediğinize karar verememiş olmanız, gelecekte paranızı sevdiğiniz alandan kazanamamanız için gerekçe olamaz.

Bu konuda objektif bir bakış açısına ihtiyaç duyduğunuzda ruh sağlığı nız için uzman psikologtan destek istemeyi ihmal etmeyin.

Daha mutlu bir gelecek hayal değil.

Sevgiler.

Uzman Klinik Psikolog Berkay Ateş

Psikolog
Hemen Randevu Oluşturalım.

Formu Doldurun Bilgi Verelim.